MKDNews.com

Охрид: уапсен Гоце Симоновски

јули 30
22:59 2013

Гоце Симоновски, екс раководител на Секторот за туризам и локален економски развој во локалната самоуправа во Охрид, а сега актуелен раководител на секторот за образование, неофицијално вечерва e приведен.

Причините за приведувањето засега не се познати.

Тој беше на чело на секторот за туризам во предходната гарнитура на локалната власт и важеше за близок човек на претходниот градоначалник на Охрид, Александар Петревски.

Според наши информации Симовски бил изведен и пред истражен судија. MKDnews.com од охридската полицијата не доби ниту, потрден ниту негативен одговор за апсењето.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.