MKDNews.com

Нов ураган демне крај Мексико

јули 03
08:46 2013

3f0de55f85ceНов ураган се формира крај бреговите на Мексико,пренесе ИТАР-ТАСС.
Ураганот Далила се наоѓа на 305 километри од градот Монсалинjо во Тихиот Океан и се движи кон брегот со брзина од 4 километри на час.
Според метеоролозите  ураганот може да ја зголеми брзината во наредните 48 часа.
Ова е уште еден ураган крај бреговите на Мексико, откако пред неколку дена ураганот “Барбара” достигна до Мексико и загинаа најмалку две лица, вклучувајќи и 61-годишен американски сурфер.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.