MKDNews.com

Ноќеска фатени 5 српски стриптизети во Тетово

јули 28
14:12 2013

Полицијата синоќа влегла во повеќе ноќни клубови во Тетово и затекнала 5 српски државјанки кои работеле во локалите. Полоцијата се соменва дека станува збор за проститутки или пак за стриптизети, објави Прес24.
Како што објави порталот, до нив, биле пронајдени и кутии за бакшиш. Покрај девојките, приведени биле уште три лица кои на Србинките им обезбедувале престој во Тетово, во специјални станови.
Според Прес24, девојките работеле во два ноќни клуба, а во земјава влегле легално и имале уреден престој.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment