MKDNews.com

Нереди во Хантингтон Бич Калифорнија, 8 уапсени (видео)

јули 29
19:23 2013

Осум лица се уапсени и неколку полицајци повредени откако во неделата навечер имаше конфронтација меѓу луѓето од плажата и полицијата од Хантингтон Бич во Калифорнија на турнир за сурфање „U.S. Open“

Хаосот на улиците настана од кога полицијата пробала да спречи тепачка која настанала меѓу голема толпата луѓе кои се собрале на раскрсница на две главни улици по повод натпревар за сурфање.

Видео од инцидентот покажаува како полицијата во полна опрема се обидува да доведе во ред непослушни луѓе, кршејќи знаци и рушеќи полски тоалети, кршејќи излози на продавници дивејат на улиците.

 

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.