MKDNews.com

Нападнат охриѓанец и неговата сопруга пред берберски дуќан

јули 14
17:10 2013

Синоќа во Охрид на ул.„Абас Емин“, 60-годишниот охриѓанец С.М. физички бил нападнат од страна на 41-годишниот А.Џ.

Како што објаснуваат од МВР, синоќа околу 20 часот, кога А.Џ. го здогледал С.М. пред берберницата со својата сопруга, прво почнал да му се заканува, а потоа и да го удира со тупаници по главата и телото. Тој ја нападнал и сопругата на С.М. за на крајот да извади пиштол од своето возило со кој повторно се заканувал па заминал во непознат правец.

На повредениот му е укажана лекарска помош во Медицински центар Охрид каде се констатирани телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment