MKDNews.com

Најмалку 17 загинати и над 200 ранети во судирите во Египет

јули 06
07:41 2013

Најмалку 17 луѓе се убиени, а над 200 се ранети во судирите меѓу безбедносните сили, приврзаниците и противниците на соборениот претседател Мохамед Морси.
Официјален претставник на египетското Министерство за здравство, наведе дека четири лица се убиени во судирите во близина на зградата на Републичката гарда во Каиро, кога војската отворила оган кон приврзаниците на Морси.
Anti-Mursi protester shows spent shell casings and rubber bullets during clashes with members of the Muslim Brotherhood and supporters of Mursi near Maspero, near Tahrir square in Cairo

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.