MKDNews.com

Над 70 повредени во несреќа на патнички воз во јужниот дел на Русија

јули 07
18:07 2013

Најмалку седумдесет луѓе се повредени откако пет вагнои од патнички воз излетаа од коловозот во Новосибирск-Адлер во Кубан.

Нема информации за жртви. Шестмина од повредените се во критична состојба, јавува РИА новости

Најверојатно причина за несреќата е вонредно запирање откако машиновозачот забележал деформации на пругата. Според локалните медиуми, не се разгледува варијанта за терористички акт.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.