MKDNews.com

На Србите им ја пуштија „Хеј Словени“ (видео)

јули 29
18:02 2013

Литванците немаат поим која е химната на Србија, а на младинците што играат фудбал на ЕП против Португалија им ја пуштија Химната на поранешна СФРЈ ,„Хеј Словени“

Организаторите на првенство на Европа во фудбал до 19 години, во Литванија направија голем скандал пред почетокот на полуфиналниот напревар помеѓу Србија и Португалија.

Збунетите млади фудбалери на Србија, како и стручниот штаб чекаа да заврши изведувањето и потоа гушнати ја испеја „Боже правде“.

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment