MKDNews.com

Мараја Кери пее на плејбек

јули 02
19:48 2013

majara.keriМараја Кери беше обвинета дека пее на плејбек.
Ова се случи на нејзината изведба за време на шоуто “American idol”.
Сега таа повторно е нападната од обожавателите и критичарите, дека само ја отворала устата за време на извршувањето на наградите BET оваа недела во Лос Анџелес.
Пејачката излезе на сцената со неверојатна фустан и ја изведе новата песна “Beautiful”, но веднаш по нејзината изведба на Twitter и други социјални мрежи почнаа да излегуваат коментари дека не пеела во живо, туку само ја отворала устата.
43-годишната пејачка до моментов не е коментираше нападите,но особено за нејзината изведба за време на “American Idol” портпаролот изјави дека сè е во живо. Проблемот дојде при монтажата на записот, објасни тој.
Тој не бил направен доволно прецизно и затоа испаднал јаз помеѓу звукот и усните на Мараја. Вакви обвинувања имаше и кон Бијонсе, кога таа требаше да ја исполни химната при инаугурацијата на претседателот Барак Обама.
Тогаш нејзините усни затрепереа за време на извршувањето, но од тоа не се промени гласот и звукот.
Голем број на изведувачи оправдаа гафа со тоа што времето надвор е многу студено
и е нормално на слична сериозна и важна манифестација Бијонсе и тимот да се осигурени со снимање, отколку поради студениот воздух гласот на пејачот да пресипне за време на извршувањето.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.