MKDNews.com

Македонец избега од Софискиот затвор

јули 04
20:56 2013

Sofia prison

Македонец кој бил затвореник побегнал рано наутро во четвртокот од централниот Софиски затвор.

Бегството очигледно било планирано, бидејќи бил пречекан зад решетки од помагачи. Ова за BNews го соопштиле од бугарското Министерството за правда. Како што пишува весникот 30-годишниот Никола Ристевски, лежел поради измама со кредитни картички и бил прогласен за виновен. Правосудните органи се убедени дека брзо ќе го фатат и ќе го вратат зад решетки.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.