MKDNews.com

Мај­му­ни на бандери за “Пивофест” (фото)

јули 19
18:35 2013

Деновиве Прилеп е домаќин на голем број како домашни така и странски гости и посетители, а на влезот на градот „добредојде“ им посакуваат два плишани мајмуни поставени на семафорите.
На бандерите и на семафорите над пивските штандовите висат дваесетина кадифени мајмуни со кригла со пиво во раце.

majmuni-1

 

ФОТО: Република

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.