MKDNews.com

Лепа Лукиќ летува во Берово

јули 29
15:02 2013

Популарната естрадна ѕвезда од соседна Србија Лепа Лукиќ е меѓу големиот број гости од земјава и од странство, кои летово престојуваат во Берово.

Престојувам во хотелот „Св. Троица“ на Кукута сопственост на Александра, Дамјан и Гаврил Бетински. Со сестрата и браќата Бетински се запознав во Чикаго во САД, каде за време на една од моите многубројни турнеи пеев во нивниот ресторан, изјави Лепа Лукиќ.

Сопствениците на хотелот „Св.Троица“ на Кукута, веруваат дека Берово ќе прерасне во една од најпосакуваните туристички дестинации.

947269_10151685870849194_1568428072_n

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.