MKDNews.com

Кралското бебе доби име!

јули 24
21:40 2013

kral1Фокс њус објави како Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон решија да се вика нивниот син. Кралското бебе ќе се вика Џорџ Александар Луис, а ќе биде познат како неговот Величество принцот Џорџ од Кембриџ.

Кејт Мидлтон синот го роди во понеделникот по природен пат по десет часа породилни болки. Детето е тешко 3,6 килограми. Принцот Вилијам, кој присуствувал на породувањето, на сопругата и синот им подарил плишано мече.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.