MKDNews.com

Јохан на „Пивофест“ за поддршка на Соња (фото/видео)

јули 21
02:16 2013

Јохан и Соња Тарчуловски не се одделија еден од друг, позади големата сцена на прилепскиот плоштад. Соња ја отвори третата вечер на пивскиот фестивал, а Јохан во друштво на градоначалникот делеше маички со знакот на „Пивофест“.

DSC08315

По настапот на Соња, тие уживаа во изведбата на хрватската ѕвезда Даниела Мартиновиќ, а заиграа и валцер кога таа го запеа еден од нејзините најголеми хитови, „Нека ми не сване“.

DSC08480DSC08475

 

johan-2pivo-fest

Фото Република

Во продолжение погледнете го настапот на Соња Тарчуловска – Мојата љубов

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.