MKDNews.com

Искршен автобусот на навивачите на Хајдук по гостувањето во Македонија (фото)

јули 26
20:04 2013

Навивачите на Хајдук  во Сплит се вратија со исркшен автобус. Но , овој пат за тоа не се виновни македонските навивачи, бидејќи инцидентот се случил во Црна Гора. Кога навивачите поминувале крај Будва, група кој учествувала на анти-геј протестите, во која имало и навивачи на Црвена Ѕвезда го каменуалеа втобусот. За среќа, нема провредени.

 

[print_gllr id=12515]

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.