MKDNews.com

И го дал мобилниот на бебето,тоа купи автомобил? (видео)

јули 11
23:10 2013

Сорела Стоут од американската држава Орегон случајно преки „И бај“ на својот татко му го купила „олдтајмерот“ Остин Хили од 1962 година.

14. месечната Сорел играјќи си телефонот на татко си ја отворила апликацијата случајно, а откако завршила со „шопингот“ уредно си излегла од неа.

Нејзините родители до следниот ден, по приемот на потврдата дека тие купиле автомобил, не знаеле што направило нивното дете.

Пол Стоут, таткото на девојчето, рече дека е среќен што неговата ќерка не купила „Порше“ од речиси 40.000 долари, туку од сметката му портошила само 225 долари. Тој ќе го задржи автомобилот што неговата ќерка си го купила и ќе го поправи, па кога таа ќе има доволно години да го положи возачкиот испит ќе и’ го подари.

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.