MKDNews.com

Храброст или лудост? руски акробат виси од врвот на кранот (видео)

јули 05
19:25 2013

Млад Русин самиот го продуцирал можебеи најстрашното видео кое некогаш сте го виделе бидејќи станува збор за „градење“ приказна од неговото искачување на 150 метри висок кран, одење по него, висење на една рака и правење склекови.

Секој има свое хоби и начин на разбивање на досадата, но овој млад Русин веројатно ја има една од најопаснијите занимации која било кога порано сте ја виделе.

На ЈуТјуб е објавено видео кое го прикажува младиот Русин, со уметничко име Mustang Wanted, како се качува по кранот на височина од над 150 метри.

Се чини дека самото качување не му е доволно, па Русинот прави склекови и за железните цевки се држи со прстите од едната рака.

Дел од вратоломиите и самиот ги снимил на камера, прицврстена на главата.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.