MKDNews.com

Груевски го однесе Пахор на ќебапи во Старата Скопска чаршија (фото)

јули 18
00:11 2013

Словенечкиот претседател, Борут Пахор од Македонија ќе си замине со многу спомени. Што добри, што лоши. Но ќебапите од Турист во старата скопска чаршија, сигурно ќе ги памети најповеќе. Груевски направил вистински потег кога решил да го почести ручек својот словенечки колега токму на ова место.

[print_gllr id=11269]

ФОТО: МИА

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.