MKDNews.com

Градоначалникот на Охрид оствари состанок со Субрата (фото)

јули 13
19:26 2013

Градоначалникот Охрид Господинот Никола Бакрачески и владина делегација составена од министрите за финансии Зоран Ставрески, транспорт и врски Миле Јанакиевски, земјоделие Љупчо Димовски и инвестиции Виктор Мизо одржаа работен состанок со индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на Сахара Индија Паривар.

На состанокот потенцијалните инвеститори беа запознаени со уловите за инвестирање во општина Охрид и административните работи кои треба да се завршат за да започнат градежните зафати.

RAboten_sostanok_Sahara_Group_4851RAboten_sostanok_Sahara_Group_4855

Извор: www.ohrid.gov.mk

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment