MKDNews.com

Го претепал сопственикот на продавница зошто немал негов број маица

јули 22
18:13 2013

Полицијата од Чикаго објави фотографија од осомничен кој како што велат го претепал сопственикот на продавницата со безбол палка минатата недела.
Човекот влегол во продавницата со безбол палка околу 10:50 на 16 јули, според поднесената пријава од 16-ти овој месец во локалната полицијата.

chicago-policeНаводно, човекот на 16 јули влегол во продавницата и го прашал сопственикот да ми даде маица со број XXX(3X). Кога му било кажано дека во продавницата не држат токлу големи маици, натрапникот влегол зад штандот и со бејзбвол палка го претепал продавачот кој исто така бил и сопственик на продавницата велат од полицијата.

Осомничениот е опишан како црна маж помеѓу 170 и 190 сантиметри височина, и околу 90 килограми тежок , со кафени очи, и полицијата во Чикаго трага по него.

Сопственикот на продавницата бил однесен во Медицински центар, каде што тој бил примен лекуван и пуштен , соопшти полицијата.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.