MKDNews.com

Фолклорен концерт во Домот на Култура „Илинден“

јули 26
20:17 2013

Утре 27.07.2013 година со почеток во 20 часот во Домот на култура „Илинден“ ќе се одржи фолклорен концерт, како дел од активностите по повод денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри Август“.
На концертот ќе настапат Ансамблот за народни песни и игри „Илинден 72“ и гостите од Културно уметничкото друштво „Решетари“ – Република Хрватска.

P1180771_3

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.