MKDNews.com

Фокус: До кои високи функционери допира античката рака на Паско?!

јули 25
20:56 2013

До кои високи функционери допира античката рака на неодамна уапсениот Паско Кузман? Кога индиските власти покренале истрага за Субрата Рој, се случил голем одлив на пари кој поминал и низ неколку офшор-дестинации, откриваат индиските медиуми. Каква е врската со Македонија? Како и кога од општина центар исчезна тендерска документација за спомениците на проектот „Скопје 2014“? На кој начин професорот Јове Кекеновски ги предизвикува на претседателски дуел Срѓан Керим и Зоран Ставрески? Утрешниот број на Фокус дава одговор на сиве овие прашања.

Во интервју за Фокус Легендата на македонската архитектура Георги Константиновски нуди лек за спомениците. Aктивирање на крановите.
Од овој број нов соработник на „тајните служби на Фокус“ е Сашо Кокаланов, со козеријата Коза Ностра и редовната колумна Гоцева Тараса.

1075512_545294472186822_741971011_o

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.