MKDNews.com

Експлозија на воз со нафта во Канада (видео)

јули 06
20:48 2013

Воз кој носел сурова нафта излетал од шините во Канадското градче Квебек при што поголем дел од неговите 73 вагони експлодирле.

Пожарот се рашири низ повеќе од 6.000 домови во мало гратче Лак-Мегантик 250 Километри од Монтреал. Над илјада жители на гратчето се евакуирани.

canada-oil-train-derailment

canada-oil-train-derailment (1)

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.