MKDNews.com

Двојник на Новак Ѓоковиќ хит на Дринската Регата (видео)

јули 15
22:21 2013

Појавата на еден непознат млад човек, кој неверојатно наликува на српскиот тенисер и светски првак Новак Ѓоковиќ, предизвикани целосна еуфорија на оводогишната Регата на Дрина што се одржа по 10 пат.

Двојникот на најдобриот тенисет на светот призвика задоволство на сите присутни, и со насмевка ги поздрави камерите. Новинарот на Српскиот Телеграф сосема случајно го сникил овој млад човек, додека тој ги снимал другите учесници на регатата.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.