MKDNews.com

Добил ракордна оштета од 58 милиони долари бидејќи останал без четвртина глава

јули 03
09:54 2013

357534_antonio-lopez-chaj02apfoto-nick-ut_fАнтонио Лопез Чај од Лос Анџелес, молер по занимање, добил рекордна оштета од 58 милиони долари. Чај се обидел да спречи тепачка во бар, а обезбедувањето го удрило со пендрек по главата осум пати, и потоа четири пати го удриле од подот. Резултатот е тешки повреди на главата, не може да зборува, не може да оди без помош, а една четвртина од главата му ја нема.
Во моментот кога во судницата ја симнал шапката, сите сеи зненадиле.
Обезбедувањето и барменот кои работеле во барот, ги немало на местото на несреќата уште истата вечер.
– Го претепал човек кој не ни требало да работи таму – изјавил адвокатот на молерот.

Antonio Lopez ČaAntonio Lopez Čaj

mk.antonio-lopez-chaj05apfoto-nick-ut_ff

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.