MKDNews.com

Денеска тропски ден со температури до 41 степен

јули 29
05:14 2013

Максималните дневни температури ќе се движат од 35°C до 41°C.

Денеска во Македонија не’ очекува тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен, а во западните предели слаб североисточен ветер. Утринските температури од 14°C до 23°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 31°C односно до 41°C. УВ индекс 10.

Во Скопје во понеделник тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Слаб северозападен ветер. Утринската температура од 19°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 38°C. УВ индекс 10

Денеска е 29 Јули и е 210-иот ден во годината. Сонцето изгрес во 5:24, а ќе зајде во 19:56 часот. Денот ќе трае 872 минути.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.