MKDNews.com

Денес ќе биде отворен Скопскиот аква-парк

јули 21
09:54 2013

Денес свечено ќе биде отворен Скопскиот аква-парк , а граѓаните кои долго ја очекуваа новата водена атракција конечно ќе може да уживаат во сите забавни содржини кои ќе ги понуди.
Во новата скопска атракција ќе има за секого по нешто. Посетителите ќе може да лудуваат на 10 тобогани, светски познатиот мултислајд, турбо-ленс и бумеранг-тобогани, како и спејс-боул тобоган со ноќни ефекти…

За оние пак, кои сакаат мирно опуштање резервирана е мрзливата река, кафулињата и ресторанот. Дечињата ќе уживаат во базен со т.н. детски свет со содржина „Пиратите од карибите“.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment