MKDNews.com

Да се ​​излади БМВ-то го претворил во базен (Фото)

јули 26
21:50 2013

Брилијантен решение за топлите денови! Еден 27-годишен Германец направил авто-базен така што неговиот БМВ кабриолет го претворил во базен на тркала.
Базен-автомобил звучи како одлична идеја за жешките летни денови, но за жал сопственикот на овој автомобил и локалната полиција не биле на исто мислење . Сообраќаен полицаец на мотор минатата недела забележал чуден автомобил. Кога тргнал кон него бил повеќе од изненаден, бидејќи од кабриолетот на секој крива излегувала вода.

BMW-car-pool3

Кога автомобилот конечно застанал на паркингот надвор од неа излегле четири млади мажи во костими за капење. Полицаецот  дошил до возилото и не можел да поверува во она какјо сопственикот го  трансформирал неговиот автомобил. Наместо седиштето на возачот имало  пластичен стол, воланот бол обложен , а веднаш до него на место определено за контакт, било сместенао шише пиво…

BMW-car-pool

BMW-car-pool2

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.