MKDNews.com

Четворица повредени крај Велес

јули 05
16:07 2013

soobrakajka2Четворица повредени е билансот во сообраќајката која доцна синоќа се случи на улицата Васил Иљоски кај „Македонија пат“ во Велет
Во несреќата учествувале два автомобили. Шевролет каптива со бугарски регистарски таблички управуван од 49 годишен жител на италија и голф управуван од 23 годишен велешанец.
Во дирекниот судар двајцата возачи се здобиле со телесни пореди и веднаш биле пренесени во велешката болница. Подоцна на повреди се пожалиле уште двајца сопатници од возилата. По укажаната помош сите се пуштени на домашно лекување.
Од велешката полиција велат дека е направен увид на местото на несреќата. Дополнителната истрага треба да ги утврди причините за сообраќајката. Неофицијално до неа дошло поради преголема брзина и недржење страна на движење.

soobrakajka1
(фото lisica.mk)

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment