MKDNews.com

Буш ја избрчи главата за поддршка на двегодишно момче кое боледува од леукемија (фото)

јули 25
19:04 2013

Двегодишно момче, син на член на Американската тајна служба боледува од леукемија. Второто дете на поранешниот американски претседател Џорџ Буш Постариот умрело од истата болест пред 60 години, а Буш одлучи да ја избричи главата за поддршка на малото болно момче.

Осумдесет и деветгодишниот поранешен американски претседател се избричи како поддршка на момчето. Тој е син на член на Американската тајна служба кој е близок со Буш. Според Би-Би-Си Буш решил да се избричи бидејќи знае како им е на децата кога ја губат косата поради суровата болест.
И колегите на таткото на болното детенце се избричиле.
bush-kelaf

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.