MKDNews.com

Босанката Аида Ѓапо најубава жена во светот за 2013 (фото/видео)

јули 25
00:35 2013

Босанката Аида Ѓапо (Ида Ван Мунстер) е прогласена за најубава жена во светот за 2013 година. Моделката победи во силна конкуренција во која се најдоа и Моника Белучи, Меган Фокс, Адријана Лима, Ева Мендес…, а изборот го направи порталот „Beautiful Women“. Синооката убавица е по потекло од Босна и Херцеговина, а порталот ја опишува како прекрасна млада дама, добро обнразована, талентирана, со неверојатна харизма и уникатен стил, кои ја прават навистина посебна.

[print_gllr id=12328]

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment