MKDNews.com

Балон со 10 патници се урна во Холандија (видео)

јули 25
19:12 2013

Сите 10 патници кои патувале во кошницата од балонот во Холандија успеале да излезат,а двајца се здобиле со полесни повреди па завршиле во болница. Поради ветрот балонот завршил на улица и го прекинал целиот сообраќај

Аматерското видео покажува како кошницата од балонот веднаш по ударот во езерото се полни со вода, а поради ветрот балонот завршил на околната улица и го прекинал целиот сообраќај.
Крајбрежната стража испрати два брода на езерото, но нивната помош не била потребна затоа што повредените сами успеале да излезат на крајбрежјето. Причините за несреќата се уште се истражуваат

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.