MKDNews.com

Бабава тропа растура, хит е на YouTube а незнае што е тоа (видео)

јули 23
18:38 2013

Оваа баба со очила која живее во сојузната држава Висконсин стана интернет хит откако нејзината „слем џем“ сесија снимена во локална продавница за музички инструменти е видена повеќе од 3 милиони пати на YouTube.

Видеото на Јутјуб е поставено од страна на „Coalition Drum Shop“ во градот Ла Крос. Видеото е насловено „Баба Тапанар“ ,а се работи за 63-годишната Мери Хвиздах,

Хвиздах почнала да тропа кога имала 15 години и има тропано во неколку бендови. Таа повеќе не тропа професионално, но таа вели дека ужива да застане во продавница за инстументи за да го задоволи нејзиниот музички нагон.

Ја радува фактот што толку многу луѓе покажале интерес за тоа како таа удира на тапани. И прв пат таа за Јутјуб слушнала пред неколку дена.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment