MKDNews.com

Авион се урна при слетување на аеродромот во Сан Франциско (видео)

јули 06
21:21 2013

Авион Боинг 777  во сопственост на „Азијана ерлајнс“ се урнал додека слетувал на Меѓународниот аеродром Сан Франциско во четвртокот, јавува американската администрација за авијација.
Авионот пристигнувал од Сеул, Јужна Кореја и очигледно се урна некаде по допирање  на пистата број 28

Според сведоци, околу 11:30 по локално време на авионот се подготвувал да слета и тркалата биле отворени , кога опашката на авионот излета

„По отскокнување околу една минута, авионот се  превртува наопаку, за да запре на пистата на грб“,вели  сведокот Кети Мухчер за ktvu.com

Видео од уривањето  беше поставено на www.youtube.com


Еве уште едно видео

 

_68587089_55c671e8-dd52-4783-aa87-670d4906f8e6 _68588920_03cb62c9-ab5f-4e26-b9b3-fab79ff249c7 _68588912_de27-2 _68587091_de27-1

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.