MKDNews.com

Антиќ во НБА ги разбесни Грците (фото)

јули 28
18:44 2013

По официјалната потврда дека македонскиот капитен Перо Антиќ дека влегува во НБА лигата, на Фејсбук страната на Атланта Хокс, нашите соседи го покажаа бесот.

Откако на сајтот Антиќ беше претставен како кошаркар кој доаѓа од Македонија, неговите фанови му честитаа, а Грците “удрија“ на национална кавга.

Грците будно ги следат успесите на Македонците, за да можат и на тој начин да ги истакнат своите фрустрации.
anticfb

Повеќе коментари има тука

189537_10151861287029985_1394411467_n

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment