MKDNews.com

Амди Бајрам ја “откачи“ Кока кола (видео)

јули 09
16:58 2013

Легендарниот Амди Бајрам кој е еден од најдобрите промотери на популарната Кока Кола им откажа љубов.

Во своето гостување во емисијата „Ја сакам Македонија“ на телевизијата Сител, вели дека „Отсега ќе биде Пелистерка Кола, а не Кока Кола“, бидејќи само Пелистерка му помагала за време на кампањи. Тој вели дека од Кока Кола го игнорираат и иако ги промовирал, тие не дале ниту еден пакет пијалоци на неговата последна кампања.

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.