MKDNews.com

Актерот Кори Монтејт пронајден мртов во хотелска соба во Ванкувер

јули 14
16:52 2013

Актерот Кори Монтит, познат по улогата во хумористичната хит серија “Glee” („Гли“), бил пронајден мртов во хотел во Ванкувер, само неколку месеци откако завршил со рехабилитација.

Иако нема официјални наоди за смртта, се претпоставува дека починал од предозираност со дрога

Иако нема официјални наоди за смртта на младиот актер Кори Монтејт, во јавноста познат по неговата улога во телевизискиот серијали „Glee“, се претпоставува дека починал од предозираност со дрога. Имено, пред неколку месеци Монтејт побарал помош во центар за рехабилитација, а неговите блиски велат дека тогаш се’ уште постоеле шанси да се заштити од зависноста.

0714-hotel-splash-3Кори Монтејт (31) е пронајден мртов во хотелска соба во Канада, на неговото тело нема траги од насилна смрт, а како што известува Ројтерс, бил пронајден од еден вработен. Инаку, актерот глумел и во трилерите „Final Destination 3“, „White Noise: The Light“, и во хоророт „Whisper“.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.