MKDNews.com

Адреналинската бомба Flyboard пристигна во Охрид (Видео)

јули 24
20:54 2013

Новата водена адреналинска атракција на Охридското Езеро за ова лето се вика Flyboard.

Посетителите на плажата „Метропол“, полна како во најдобрите времиња, денес беа сведоци на акробациите на смелите момци кои ги забавуваа со „летечката даска“ или Flyboard.

Станува збор за млади момчиња од Република Македонија кои живеат во Франција и кои ја донесоа ова лето во Охрид нивната „најнова играчка“.

Инаку Flyboard-от или необичното летало на вода е дело на францускиот првак во џет-ски акробациите Френк Запата. Иако изгледа чудно, оние кои го пробале велат дека со малку тренинг секој може да управува со него.

Кога малку ќе се совлада, можат да се прават вистински акробации како движење низ водата како делфин и слично.

Супер радио

Tags

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.