MKDNews.com

12 годишно момче со опашка е Бог во Индија

јули 24
17:42 2013

Сонародниците на Аршид Али Кан од Индија, го сметаат за божество, бидејќи тој на долниот дел од грбот има мал израсток, кој наликува на опашка. Во неговиот дом, и храм, доаѓаат голем број луѓе.
Тие веруваат дека 12 годишното момче е всушност Балаџи, реинкарнација на хиндуистички бог, мајмунот Ханумана. Во замена за благослов, сонародниците на момчето му оставаат пари.
– Го сакам својот опаш. Се чувствувам специјален поради него – вели момчето.

indijski-decak

dete-majmun1

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.