MKDNews.com

Земјотрес ја стресе Шар Планина

јуни 29
14:46 2013

zemjotresiАпаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно- математичкиот факултет во Скопје, со својата телеметриска мрежа на сеизмолошки станици во Скопје, Охрид, Битола, Крушево, Штип и Валандово, рано утринава, 3.40 часот, регистрираа умерен земјотрес со епицентар во подрачјето на Шар Планина.

Земјотрес беше почувствуван во Тетово и околината со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала-1998.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.