MKDNews.com

Заради пеколните температури во Дубровник се спие по покриви (фото)

јуни 22
06:14 2013

Жител на Дубровник смислил начин да се разлади од врелите ѕидови и пеколот во куќата. Не можел да заспие, па додека не купи клима се качил да спие на покрив.

-Се разбудив во 5 часот утрото и видов низ прозорецот како на покривот лежи човек. Во 5 и 20 се разбуди и од едниот отиде преку друг покрив и ми избега од видот, изјавила жителката на Дубровник која ја забележала оваа невообичаена слика.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.