MKDNews.com

Заев ја прифати поканата од Груевски во четврток на заедничко кафе

јуни 04
16:38 2013

Zoran Zaev
Новиот лидер на СДСМ, Зоран Заев, ја прифатил поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, за заедничка кафе средба, која ќе се одржи во четврток во 13 часот, во зградата на Владата.

– Од моја страна, поканата на Груевски беше прифатена, а во телефонскиот разговор тој упати честитки до мене и до новото партиско раководство – изјави Заев.

Новиот лидер на СДСМ в четврток ќе има средба со евроамбасадорот Аиво Орав, а истиот ден е закажана средба и со американскиот амбасадор во Скопје, Пол Волерс.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.