MKDNews.com

Времето денес: Сончево, топло и ветровито

јуни 25
07:14 2013

25.06.2013Во Македонија денес ќе биде претежно сончево и топло со благ пад на температурите. Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен западен и југозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од 14°C до 22°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 26°C односно до 34°C. УВ индекс 8.
Во Скопје ке биде претежно сончево и топло. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура од 18°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 32°C. УВ индекс 8.

Денес е Вторник, 25 Јуни 2013 година, 176-иот ден во годината.
Сонцето изгреа во 4:59, а ќе зајде во 20:14 часот. Денот ќе трае 916 минути.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment