MKDNews.com

Времето денес (21.06.2013) – Тропски ден, сончево и многу топло. Дожд во недела навечер

јуни 21
08:50 2013

meteo21.06.2013

На Балканот  денес ќе биде претежно сончево и многу топло, попладне понекаде можни се слаби локални врнежи од дожд и грмотевици. Силен ветер ќе дува во Егејско море. Максималните дневни температури ќе се движат од 30°C до 35°C.

Во Македонија денас тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува и слаб североисточен и источен ветер. Утринските температури од 12°C до 22°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 30°C до 38°C. УВ индекс 8.

Во Скопје тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Слаб северозападен ветер. Утринската температура од 20°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 36°C. УВ индекс 8.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment