MKDNews.com

Вознемирувачко видео: полицаец застрелува демонстрант во Турција

јуни 11
14:07 2013

Во Турција повторно се интензивираат судирите меѓу полицијата и демонстрнатите, а на YouTube се појави шокантно видео во кое на дело се гледа бруталноста и ѕверското однесување на припадниците на полицијата, на видеото се гледа како за време на антивладините протести во Анкара полицаец пука кон толпата демонстранти.

Eден од нив е погоден во главата и се струполува на земја. Станува збор за Етхем Сарлускук (27), кој за жал, им подлегнал на повредите во болница.

По објавувањето на оваа снимка, еден турски обвинител покрена истрага за инцидентот.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.