MKDNews.com

Видео:Чудо од дете:прочитала 875 книги

јуни 04
19:34 2013

Devojcica-cita-knjige
– Сакам да читам. Секој ден читам книга,  само понекогаш правам пауза – вели малата Софија која прочитала 875 книги во една учебна година.

– Ние треба да нарачате повеќе книги – вели е библиотекарот со насмевка.

Таткото на девојката рече дека таа е често пати е поспана, бидејќи доцна во ноќта чита, наместо да оди на спиење и им се извини на своите наставници за тоа.

 

Погледнете го видеото:

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.