MKDNews.com

Утре ке биде сончево и многу топло

јуни 18
16:16 2013

vreme-zesko

Во Македонија утре ќе биде тропски ден,   сончево и многу топло. Слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен и источен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13°C до 21°C, а максималните дневни температри ќе достигнат до 30°C односно до 39°C. УВ индекс 8.

Во Скопје тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер. Утринската температура од 18°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 36°C. УВ индекс 8.

weather4all.com.mk

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment