MKDNews.com

Убила угледен професор со штикла

јуни 12
16:52 2013

stiklaЧетириесет и четири годишната Ана Трујило  e осмоничена  за убиство на професорот Стефан Андерсон од Универзитетот во Хјустон,чие тело е пронајдено во нивната куќа во неделата наутро.

Двојката ноќта ја минала посетувајќи барови и се вратила во станот околу 2 часот наутро.Ана нешто подоцна повикала брза помош и пријавила некаков напад.Полицијата го затекнала Андерсон (52) со неколку рани во главата за кои се смета дека се од 0штрите делови на потпетицата на неговата партнерка.

Наводно, со оштрата потпетица Американката му нанела неколку смртоносни удари на својот партнер,во ноќта која ја поминале на шанкови на неколку барови.Таа на полицијата и’ рекла дека го убила во самоодбрана.

,

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment