MKDNews.com

Сопственикот на интернет порталот Комуникација.мк е во притвор

јуни 29
01:27 2013

kom

Сопственикот на интернет порталот Комуникација.мк е во притвор откако бил приведен од полицијата – објави Прес 24 повикувајќи се на неофицијални информации од свои, доверливи извори. Според нивната информација која нема официјална полициска потврда, Б.Н. е уапсен под сомнение дека сторил неколку кривични дела меѓу кои и измама. Истражен судија на сопственикот на порталот попладнево му одредил мерка притвор од 30 дена.

bobo plackotoНа порталот  Комуникација.мк,  стои вест дека веста е точна „Да, точно е! Сопственикот на Комуникација.мк. Бобан Насев, денеска е притворен.

-Веста најверојатно е точна. Јас разбрав вечерва и од тогаш не престанав да вртам телефони за да се информирам подобро за што станува збор. Со подетални информации ќе излеземе утре – рече Ѓорчев за Плусинфо.

Колегата неколку пати умираше па дури и нашата редакција наседна на таа провокација па се надеваме дека оваа информација ќе се испостави дека е точна.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment