MKDNews.com

Со палки и шипки претепано момче во Аеродром

јуни 24
23:51 2013

makedonska-policija-580x350Петмина насилници со метални цевки претепале дваесет и петгодишно момче од Скопје на раскрсницата на булеварот Кузман Јосифовски Питу во непосредна близина на Тобако 2 во Скопје, јавува порталот Плусинфо.

Според првичните информации од скопската полиција, повредениот со тешки телесни повреди нанесени во пределот на главата и телото е пренесен во Ургентниот центар. Инцидентот траел две минути а засега се знае дека напаѓачите кои од местото на настанот избегале со возило набрзина излегле од автомобилот и се впуштиле да го тепаат момчето.

Случајни минувачи и вработени во локалните продавници му пружиле прва помош на повредениот и повикале полициска екипа.

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment